Get Adobe Flash player

WOJEWÓDZKI FESTIWAL ARTYSTYCZNY LIŚĆ DĘBU 2007

W dniach 20-21.04. 2007r. w Zespole Szkół w Dąbrowie miała miejsce VIII edycja Wojewódzkiego Festiwalu Artystycznego „Liść Dębu”- Dąbrowa 2007.

Festiwal został objęty patronatem Urzędu Marszałkowskiego W Opolu oraz Kuratorium Oświaty w Opolu. Te dwie instytucje ufundowały nagrody na tegoroczną edycję festiwalu. Dzięki osobistemu zaangażowaniu Wójta Gminy Dąbrowa, możliwe stało się zakupienie wysokiej klasy sprzętu nagłośniającego użytecznego podczas kolejnych edycji Festiwalu.

Wykonawców oceniało zaproszone przez organizatorów Jury w składzie:

· p. Ludmiła Wocial – Zawadzka - absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Studiów Chórmistrzowskich w Bydgoszczy.
· p. Aurelia Wenzel - dyrektor PG w Żelaznej, absolwentka Wychowania Muzycznego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach,
· p. Teresa Ramola- absolwentka i pracownik naukowy Studium Muzyki Kościelnej przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego
· p. Grazyna Chilicka - wieloletni pracownik Kuratorium Oświaty w Opolu, członek Chóru przy Katedrze Podwyższenia Krzyża w Opolu,
· p. Aldona Król - doradca metodyczny Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu, biorąc pod uwagę:

-dobór repertuaru,
-intonację,
-dykcję i emisję głosu,
-interpretację piosenki,
-ogólny wyraz artystyczny.

W Festiwalu wzięło udział 34 solistów i 19 zespołów wokalnych, co stanowi ogólną liczbę 255 uczestników dwóch dni festiwalowych.

Wśród gości festiwalowych znaleźli się dyrektorzy szkół, radni Gminy Dąbrowa wraz z Wójtem - p. Markiem Leją, a także dyrektor GZEASiP p. Janusz Staszowski, przedstawiciele Prezydium Rady Rodziców ZS w Dąbrowie oraz osoby zasłużone dla Festiwalu.

Uczestnicy festiwalu reprezentowali różne szkoły i różne środowiska:

PSP7 Opole,

PSP2 Opole

NGSSK Opole

PSP3 Grodków

PSP Narok

PSP Skorogoszcz

PG4 Opole

PG Żelazna

PG Jędrzejów

PG Niemodlin

ZS Chróścina Opolska

ZS Dąbrowa

PSP Łosiów

PSP Wawelno

ZS Korfantów

ZGSP Pawłowiczki

PG Polska Cerekiew

PSP Domecko

PSP Czarnowąsy

Wykonawcy współzawodniczyli ze sobą w czasie dwóch dni festiwalowych. Nagrodą Festiwalu jest statuetka Złotego, Srebrnego i Brązowego Liścia Dębu, która znakomicie oddaje charakter naszego regionu i środowiska.

1, SOLIŚCI

Po przesłuchaniu solistów w ciągu pierwszego dnia, jury w składzie:

Ludmiła Wocial-Zawadzka
Aurelia Wenzel
Teresa Ramola

postanowiło przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:

KATEGORIA KLAS I – III:

I miejsce – Karolina Krej – PSP nr 3 Grodków

II miejsce – Wiktoria Dudek – PSP Narok

III miejsce – Agnieszka Treffon – ZGSP Pawłowiczki

III miejsce – Aleksandra Myśliwy – ZS Chróścina Op.

Wyróżnienie – Oliwia Gładki – PSP Domecko

KATEGORIA KLAS IV – VI:

I miejsce – Aleksandra Jarosz PSP nr 2 Opole

II miejsce – Dominika Płaszczymąka ZS Dąbrowa

III miejsce – Damian Schnober PSP nr 7 Opole

III miejsce – Anna Kasperek PSP Domecko

Wyróżnienie – Małgorzata Świder PSP Łosiów

KATEGORIA KLAS I – III GIMNAZJUM:

I miejsce – Anna Rosianowska PG Niemodlin

II miejsce – Magdalena Górna NGSSK Opole

III miejsce – Wojcech Gudz PG nr 4 Opole

Wyróżnienie – Agnieszka Pigulska PG nr 4 Opole

Wyróżnienie –Agata Król PG Jędrzejów

2. ZESPOŁY

Po przesłuchaniu zespołów w drugim dniu, jury w składzie:

Aldona Król
Grażyna Chilicka
Teresa Ramola

postanowiło przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:

KATEGORIA KLAS I – III:
I miejsce – Iskierki – PSP nr 3 Grodków

II miejsce – Leśne Duszki – ZSPG Pawłowiczki

III miejsce – Zespół Wokalny – ZS Chróścina Op.

Wyróżnienie – Przyjaciele Figielka – ZS Dąbrowa

KATEGORIA KLAS IV – VI:

I miejsce – Kalejdoskop – PSP nr 2 Opole

II miejsce – Rytmix – PSP nr 3 Grodków

III miejsce – Soneczni – ZSPG Pawłowiczki

Wyróżnienie – Siódemki – PSP nr 7 Opole

KATEGORIA KLAS I – III GIMNAZJUM:

II miejsce – Kaprys ZS Dąbrowa

III miejsce – Zespół Wokalny – ZS Korfantów

Wyróżnienie – Marzenie PG Żelazna

Wyróżnienie – Tofik PG Polska Cerekiew

I-go miejsca w tej kategorii Jury nie przyznało.

W ocenie Jury wykonawcy prezentowali wysoki, wyrównany poziom artystyczny.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM NAGRODZONYM !

Na podkreślenie zasługuje sprawna organizacja festiwalu, która możliwa była dzięki zaangażowaniu wielu nauczycieli, pracowników i uczniów Zespołu Szkół w Dąbrowie. Uczniowie wypełniali swoje funkcje zespołowo, podejmując się ważnych dla Festiwalu zadań. Sprawnie działały następujące służby: informacja, kawiarenka, szatnia, ochrona, służba higieniczna i inne służby techniczne.

Festiwal wzorowo poprowadziła para uczniów III klasy gimnazjum : Dominika Kazimierska i Karol Otremba.

Imprezą towarzyszącą Festiwalowi był konkurs plastyczny -”Impresje muzyczne”, którego regulamin został opracowany przez mgr Ludmiłę Sobolewską i zatwierdzony przez Kierownictwo Artystyczne Festiwalu.
·

W konkursie plastycznym -„Impresje muzyczne”, imprezie towarzyszącej Festiwalowi ,przeprowadzonej przez p. Ludmiłę Sobolewską i p. Jadwigę Wiącek, zostali nagrodzeni uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy wykonali najciekawsze prace plastyczne ilustrujące muzykę różnych kompozytorów.

· W szkole można oglądać wystawę prac uczniów będącą znakomitym podsumowaniem tegorocznego, VIII Festiwalu Artystycznego „Liść Dębu”-Dąbrowa 2007.

Kierownictwo
Artystyczne Festiwalu

Dorota Słomka

Hubert Labusga


Dziennik Lekcyjny

Godziny lekcyjne

 

1. 8:05 - 8:50

2. 8:55 - 9:40

3. 9:50 - 10:35

4. 10:45 - 11:30

5.11:40 - 12:25

6. 12:40 - 13:25

7. 13:40 - 14:25

8. 14:30 - 15.15

Zegar

Ulti Clocks content

Foto

DSCN4109.JPG

Informacje dnia


Dzisiaj jest: Piątek
18 Października 2019
Dzień Pracownika Służby Zdrowia
Imieniny obchodzą
Julian, Łukasz, René
Do końca roku zostało 75 dni.
Zodiak: Waga

Kalkulator

profesjonalny

Sonda

Twój ulubiony przedmiot?
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 


Copyright © 2010 IK. All Rights Reserved.